KONST / Litografier / Färglitografi 12455478
nr 1245 5478
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 11/40. Motivet: 38x65 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 1 april 2019
kl 18:55:37
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman